لطفا صبر کنید ...

مگنت تراپی

11 فروردین, 1401 توسط مدیریت0
SL70-and-therapeutic-bed-belly-1.jpg

مغناطیس درمانی

مغناطیسی درمانی نوعی درمان فیزیوتراپی است که طی آن بدن در معرض یک میدان مغناطیسی با فرکانس پایین قرار می گیرد.

سلول ها و سیستم های کلوئیدی در بدن حاوی یون هایی هستند که می توانند تحت تأثیر نیروهای مغناطیسی قرار بگیرند. هنگامی که بافت در معرض میدان های مغناطیسی پالس قرار دارد، جریان الکتریکی ضعیفی ایجاد می شود و تمام سلول های در معرض آن فعال می شوند.

در فرد بیمار، پتانسیل سطح سلولها در مقایسه با سلول های سالم متفاوت است.

بافت با کمک یک میدان مغناطیسی با پارامترهای بیوتروپیک مناسب درمان می شود، میدان مغناطیسی منجر به افزایش فعالیت سطح سلول می شود، همچنین پتانسیل غشای آن را افزایش می دهد و در نتیجه منجر به تعادل پتانسیل درون سلولی می شود.

اثرات میدان های الکترومغناطیسی پالس بر روی بافت:

با بهبود نفوذپذیری غشای سلولی، بر متابولیسم سلول تأثیر می گذارد و امکان جذب سریعتر تورم (اثر ضد ورم) را فراهم می کند. این روش در بهبود شکستگی استخوان و همچنین زخم های باز پوست و بافت زیر جلدی (اثر ضد التهابی) برای التهابات حاد و مزمن کمک می کند.

یک میدان مغناطیسی پالسی انتقال احساسات دردناک از انتهای عصب به سیستم عصبی مرکزی را کاهش می دهد و باعث کاهش بیشتر درد می شود (به عنوان یک عامل کشنده درد).

ظرف چند دقیقه رگهای خونی را در ناحیه آسیب دیده منبسط کرده و گردش خون را بهبود می بخشد (اثر وازودیلاسیون).

استرس را در سیستم اسکلتی عضلانی کاهش می دهد (اثر آرام سازی).

تقویت سیستم ایمنی بدن (اثر بازسازی و سم زدایی).

سیستم عصبی را هماهنگ می کند.

  1. مغناطیسی درمانی اعتیاد آور نیست و هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای ندارد. بیمار در طول درمان هیچ احساس منفی را تجربه نمی کند. پالس های میدان مغناطیسی به طور مساوی از طریق بافت بدن نفوذ می کنند بنابراین بیمار نیازی به درآوردن هیچ لباسی ندارد. همچنین می تواند از آتل های گچ نفوذ کند. ایمپلنت های مدرن فلزی نیز ماهیت انسدادی ندارند و ماهیت آنها دیگر فرومغناطیسی نیست.
  2. مغناطیسی درمانی توسط متخصص فیزیوتراپی در کلینیک توانگر نوین انجام می شود و تنها پس از تشخیص دقیق و موارد منع مصرف احتمالی فرد این درمان تعیین می شود. 

    برای رزرو معاینه توسط درمانگران کلینیک توانگر نوین، با ما تماس بگیرید


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد