لطفا صبر کنید ...

تریگرپوینت تراپی

4 فروردین, 1401 توسط مدیریت0

 

Trigger Point Therapy چیست؟

تریگر پوینت تراپی یا “درمان نقطه ماشه ای” یک درمان عصبی عضلانی است که برای تسریع بهبودی از آسیب، اصلاح عدم بلانس بین عضلات و تسکین درد طراحی شده است. فیزیوتراپیست شما عضله را کشیده و سپس به مناطق سفت عضله یا “گره” فشار وارد می کند. این کمک می کند تا تنشن عضلانی آزاد شود و باعث بهبودی شود.

“درمان نقطه ماشه ای” چگونه کمک می کند؟

التهاب زمانی رخ می دهد که عضله آسیب دیده باشد. بدن این را تشخیص می دهد و این باعث درد می شود که نهایتا منجر می شود شما از عضله محافظت کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند. فشاری که در”درمان نقطه ماشه ای” اعمال می گردد، سیستم عصبی-عضلانی را دوباره برنامه ریزی می کند تا درد کاهش یابد. این عضلات را ترغیب می کند تا به حالت طبیعی خود برگردند. درنهایت باعث کاهش التهاب و کاهش درد و گرفتگی در فرد می شود.

چه کسانی از “درمان نقطه ماشه ای” سود می برند؟

این درمان می تواند برای شرایطی مفید باشد از جمله:

آسیب عضلانی

سفتی عضله

سندرم تونل کارپال

کشیدگی های عضلانی مکرر

برای تعیین وقت ارزیابی لطفا با ما تماس بگیرید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد