لطفا صبر کنید ...

فیزیوتراپی سالمندان

17 فروردین, 1399 توسط مدیریت0
Physiotherapy-for-Elderly-at-HOME.jpg

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان حفظ و بهبود سلامت عمومی و توانایی افراد سالمند است. در کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با بیماران سالخورده همکاری می کنیم و به بهینه سازی کیفیت و لذت بردن از زندگیشان کمک می کنیم. ما یک ارزیابی عملکردی کامل را انجام خواهیم داد و با شما و خانواده تان برای تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت واقع بینانه کار خواهیم کرد.

چگونه فیزیوتراپی به سالمندان و افراد مسن کمک می کند

با افزایش سن، بدن ناگزیر با تغییرات جسمی زیادی مواجه می شود. این تغییرات طبیعی مربوط به سن شامل کاهش تراکم استخوان، کاهش قدرت عضلات، افزایش چربی بدن، هماهنگی ضعیف تر و مفاصل سفت تر است. این اثرات طبیعی پیری می تواند بر تحرک و تعادل افراد مسن تأثیر بگذارد و باعث ریزش و شکستن استخوان ها شود. همچنین افراد مسن در ایتلا به مشکلاتی مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت، آرتریت و بیماری های ریه مانند بیماری انسداد مزمن ریوی مستعدترند. همه اینها می تواند تأثیر زیادی در زندگی روزمره آنها بگذارد و استقلال آنها را کاهش دهد. به عنوان مثال افراد مسن اغلب احساس می کنند که مانند گذشته پاها سریع و باثبات نیستند و متوجه می شوند که بالا و پایین رفتن از پله ها برایشان مشکل تر هستند. این می تواند بر توانایی آنها در بیرون رفتن و استقلال آنها تأثیر بگذارد.

با این حال ، ما نباید این را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از پیری بپذیریم. در حالی که فیزیوتراپی نمی تواند پیری را متوقف کند، می تواند به کاهش تأثیر آن بر بدن و زندگی ما کمک کند. فیزیوتراپیستها برای شناسایی عوامل جسمی و سایر عواملی که مانع از فعال شدن افراد می شوند، آموزش داده می شوند و سپس راه های غلبه بر آنها را پیدا می کنند. این امر باعث می شود آنها افرادی ایده آل برای کمک به افراد مسن بوده  تا هرچه بیشتر فعال شوند. در حقیقت نشان داده شده است كه فیزیوتراپی بسیاری از عوامل مرتبط با پیری از جمله قدرت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و درد را بهبود می بخشد. در نهایت با تحقیقات به اثبات رسیده است فیزیوتراپی به افراد مسن کمک می کند تا سلامت، رفاه، توانایی عملکردی و استقلال خود را حفظ کنند.

فیزیوتراپیست ها می توانند در مورد ورزش کردن با رعایت ایمنی توصیه هایی کنند تا افراد مسن بتوانند مزایای ورزش را بدست آورند. مطالعات نشان داده است که افراد مسن که مشغول انجام فعالیت بدنی منظم هستند، بهبود تعادل، قدرت، هماهنگی، کنترل حرکتی، انعطاف پذیری، استقامت و حتی حافظه، و مزایای بسیاردیگری کسب می کنند. ورزش همچنین می تواند به کاهش خطر بیماری هایی که بیشتر در افراد مسن مبتلا می شوند، کمک کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که فیزیوتراپیست ها چقدر در درمان و پیشگیری از مشکلات مفاصل، اختلالات تعادل، خطر سقوط، افت قدرت و کاهش فشار خون بالا و چاقی موثر هستند.

اگر تصمیمی گرفتید که بتوانید از فیزیوتراپی بهره مند شوید، فیزیوتراپییست شما با انجام یک ارزیابی دقیق قسمتهایی را که ممکن است در شما دچار آسیب شده تعیین می کند. این ارزیابی به طور معمول شامل بررسی قدرت، دامنه حرکت، تعادل و راه رفتن است.

شما و فیزیوتراپیست شما با هم اهداف خاص خود را تعیین خواهید کرد تا به شما در رسیدگی به اعضایی که در شما دچار مشکل هستند کمک کنید. آنها سپس از این اطلاعات برای طراحی یک برنامه درمانی مناسب استفاده می کنند.

مداخلات فیزیوتراپی که برای افراد مسن اثبات شده است شامل کشش و تمرینات بهبود دامنه حرکتی و تمریناتی است که تعادل و راه رفتن افراد را به چالش می کشد. آنها همچنین می توانند وسایلی کمکی برای پیاده روی را برای تسهیل زندگی مستقل برایتان فراهم کنند. در نهایت آنها با شما همکاری خواهند کرد تا بتوانید تا حد امکان مستقل باشید.

دو نکته مهم برای افراد مسن و یا افرادی که دارای دوستان و آشنایان مسن هستند که اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنند عبارتند از:

افتادن – افراد با ریسک بالای سقوط را با استفاده از یک ارزیابی ساده مشخص می کند و آنچه را که لازم است برای کاهش چشمگیر خطر سقوط و آسیب دیدگی را تشریح می کند.

وسایل کمکی راه رفتن – کمک به افراد مبتلا به افتادگی پا، آسیب نخاعی، سکته مغزی و سایر موارد که مانع تحرک می شوند

تمرینات تحرک اندام فوقانی که توسط یک متخصص فیزیوتراپی انجام می شود

تمرینات تحرک اندام فوقانی که توسط یک متخصص فیزیوتراپی انجام می شود

 

مزایای توانبخشی سالمندان چیست؟

توانبخشی سالمندان در کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین می تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه آورد. فیزیوتراپیست های این کلینیک یک برنامه درمانی شخصی را برای کمک به شما در دستیابی به نتایج زیر تهیه می کنند:

استقلال خود را دوباره بدست آورید

ایمنی خود را به حداکثر برسانید

خطر سقوط را کاهش می دهد

اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید

بهبود کیفیت زندگی شما

کمک به شما برای انجام فعالیتهای زندگی روزمره

بهبود تحرک در داخل و خارج از خانه

حفظ قدرت عضلات

تعادل و آموزش مجدد پیاده روی

ماساژ و تمرینات موبیلیزیشن برای پا و مچ پا برای تسکین علائم درد و سفتی مفصلی

 

چه کسی از توانبخشی سالمندان سود خواهد برد؟

فیزیوتراپی برای توانبخشی سالمندان می تواند بسیار مفید باشد اگر شما دچار سقوط، تصادف شدید و یا دوست دارید استقلال و قابلیت های عملکردی خود را بهبود بخشید فیزیوتراپیست ها در کلینیک فیزوتراپی توانگر نوین معمولاً با افراد مسنی کار می کنند که:

اخیراً تحرک آنها دچار مشکل شده اند

اخیراً از بیمارستان مرخص شده اند

سقوط کرده یا احتمال خطر سقوط زیادی به دلیل مشکلات تعادلی و ضعف عضلانی و … دارند

اخیراً تصادف کرده اند

دردی که باعث محدود شدن آنها می شود

اخیراً عمل جراحی داشتند

علاقه ای به بهبود استقلال و توانایی های عملکردیشان دارند

 

عمل انتقال با کمک فیزیوتراپیست متخصص

 

اگر می خواهید ارزیابی کامل را با یکی از متخصصان فیزیوتراپی ما انجام دهید، لطفاً با شماره های زیر با کلینیک تماس بگیرید. روش دیگر اینکه می توانید با ما به صورت آنلاین ملاقات کنید!

09359438882

09365151086


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد