لطفا صبر کنید ...

ماساژ چیست؟

14 مهر, 1400 توسط مدیریت0

ماساژ چیست؟

ماساژ یک روش درمانی دستی است که برای بهبود و کاهش تنشن عضلانی استفاده می شود. این روش درمانی اغلب همراه با درمان نقاط ماشه ای استفاده می شود. اشکال مختلف ماساژ وجود دارد اما نوع رایج ماساژ که در فیزیوتراپی استفاده می شود، ماساژ فریکشن عمقی است. این روش درمانی شامل اعمال فشار در اعماق عضله برای از بین بردن تنشن و بهبودی است.

ماساژ چگونه کمک می کند؟

ماساژ فریکشن عمقی برای از بین بردن تنشن در عضلات عمقی (پس از آسیب یا به علت فعالیت زیاد) به کار می رود. پس از آسیب دیدگی یا فشار زیاد، عضلات آسیب دیده و منقبض می شوند تا امکان ترمیم و محافظت از آسیب بیشتر فراهم شود. بافت اسکار همچنین به عنوان بخشی از روند بهبودی ایجاد می شود که انعطاف پذیری عضله را کاهش می دهد. ماساژ فریکشن عمقی باعث تجزیه بافت اسکار و افزایش حرکت عضله می شود. همچنین به شل شدن عضله کمک می کند که در واقع روند بهبودی را سرعت می بخشد. درد در حین ماساژ و تا چند روز پس از ماساژ احساس می شود. با این حال بهبودهایی را پس از این احساس می توان کرد.

ماساژ

ماساژ برای چه کسانی مفید است؟

برای درمان مشکلات متعددی می توان از ماساژ بهره برد از جمله:

آسیب های عضلانی

سفتی عضله

آرتروز

بافت اسکار

کوتاهی های عضلانی

اگر احساس می کنید ماساژ می تواند یک درمان مفید برای شما باشد، با کلینیک توانگر نوین تماس بگیرید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد