لطفا صبر کنید ...

اولتراسوند

11 آذر, 1399 توسط مدیریت0

اولتراسوند چیست؟

اولتراسوند نوعی از الکتروتراپی است که باعث بهبودی و کاهش التهاب در سطح سلولی می شود. دستگاه اولتراسوند با ایجاد امواج صوتی مکانیکی تولید انرژی می کند و زمانی که وارد پوست می شود، لرزش های ریز در سلول ها ایجاد شده که باعث بهبودی بافت و کاهش درد می شود.

در طول درمان اولتراسوند، سر پروب با استفاده از ژل تخصصی روی منطقه آسیب دیده قرار می گیرد و در حالیکه حداکثر تماس بین سر پروب و پوست برقرار است به آرامی حرکت می کند. اولتراسوند یک روش درمانی بدون درد است که برای تقویت روند بهبودی بدنبال یک آسیب حاد یا یک بیماری مزمن استفاده می شود. اولتراسوند معمولاً برای درمان مشکلات بافت نرم مانند پیچ ​​خوردگی رباط یا پارگی عضلات استفاده می شود.

چه زمانی از اولتراسوند استفاده می کنیم؟

اولتراسوند برای شرایط حاد و مزمن استفاده می شود.

بسته به عمق بافت از اولتراسوند با فرکانس های مختلفی استفاده می شود همچنین بسته به نوع آسیب یا شرایط می تواند پالس یا مداوم باشد.

آسیب های حاد

هنگامی که فردی از آسیب دیدگی رنج می برد، ممکن است مفاصل یا بافت نرم متورم و دردناک شود. اولتراسوند سرعت بهبودی، کیفیت ترمیم و قدرت بافت نرم را افزایش می دهد. برای آسیب حاد اولتراسوند ممکن است با شدت کم و از نوع پالس استفاده شود.

اولتراسوند همچنین می تواند روش تخلیه کلاژن را هنگامی که بافت سعی در ترمیم خود دارد، بهبود بخشد و بنابراین باعث افزایش قدرت و افزایش تحرک اسکار می شود.

صدمات مزمن

اولتراسوند برای شرایط مزمن باعث افزایش جریان خون در منطقه آسیب دیده و شروع روند بهبودی و کاهش درد می شود. برای ایجاد این اثر ممکن است از اولتراسوند در نوع مداوم استفاده شود.

مزایای اولتراسوند

درمان اولتراسوند می تواند برای طیف وسیعی از شرایط استفاده شود و به شما کمک می کند:

بهبود بافت را تقویت کنید

کیفیت ترمیم را بهبود ببخشید

درد را کاهش دهید

رباط ها، تاندون ها، فاشیا، کپسول را بهتر های مفصلی و بافت زخم حاوی مقادیر زیادی کلاژن هستند و بنابراین امواج اولتراسوند جذب می کنند و از این نوع درمان بهره مند می شوند.

فیزیوتراپیست های کلینیک توانگر نوین ممکن است از اولتراسوند برای درمان بیماری شما استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت برای ارزیابی و درمان لطفا با شماره 09359438882و 09365151086 تماس بگیرید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد