لطفا صبر کنید ...

تکنیک های انرژی عضلانی (MET) چیست؟

تکنیک های انرژی عضلانی (MET) چیست؟

MET نوعی تکنیک درمانی دستی است که برای بیشتر کردن، تقویت و بهبود دامنه حرکتی عضلات استفاده می شود. فیزیوتراپیست شما برای انقباض عضله مورد نظر به شما مقاومت می دهد و شما به فیزیوتراپیست فشار وارد می کنید. این انقباض حدود 5 ثانیه نگه داشته می شود و فرایند چندین بار با استراحت کوتاه در این بین تکرار می شود.

چگونه MET کمک می کند؟

MET بر اصل مهار متقابل استوار است که این تئوری است که وقتی عضله منقبض می شود، عضله مقابلش در مفصل شل می شود. درواقعهمانطور که یک عضله منقبض می شود، عضله مقابل نیز کشیده می شود. MET به فرد اجازه می دهد تا عضله را منقبض کرده و به حداکثر توانایی خود برساند و مفصل را به دامنه کامل حرکت خود برساند. با تکرار این مورد، می توان انعطاف پذیری و قدرت عضلانی را به دست آورد

 

 

موبیلیزیشن
met

چه کسی از MET سود می برد؟

افراد سالم می توانند از MET برای حفظ انعطاف پذیری عضلات و جلوگیری از آسیب دیدن استفاده کنند. MET همچنین به عنوان درمان مشکلاتی مانند:

دردی که مانع حرکت گردن، شانه ها و پشت می شود

سیاتیک

اسکولیوز

کوتاهی های عضلانی

اختلاف طول پا

آسیب عضلانی

سفتی عضله

برای ارزیابی، با هدف داشتن درمان دستی یا برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً با ما تماس بگیرید

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد