لطفا صبر کنید ...

گلاید های طبیعی آپوفیزیال (NAGs) و گلاید های طبیعی آپوفیزیال پایدارSNAGs))

7 بهمن, 1400 توسط مدیریت0

NAG و SNAG چیست؟

NAG ها و SNAG ها تکنیک های موبیلیزیشن هستند و به عنوان بخشی از روش مولیگان مورد استفاده قرار می گیرند. NAG در ستون فقرات گردنی (گردن) و همچنین در ستون فقرات فوقانی قفسه سینه (قسمت فوقانی پشت) استفاده می شود. SNAG در سراسر ستون فقرات، قفسه سینه و مفصل ساکروایلیاک (مفصل استخوان خاجی با لگن) استفاده می شود. آنها همچنین برای درمان مشکلات اندام که در نتیجه مشکلات ستون فقرات رخ داده است، استفاده می شوند. SNAG ها گلایدهای موبیلیزیشن هستند و باید بدون درد انجام شوند. NAG ها مفاصل را در میانه دامنه حرکتی در حالی که SNAG ها مفاصل را تا پایان دامنه حرکتی خود موبیلایزمی کنند. SNAG ها نوعی MWM هستند.

NAG و SNAG چگونه کمک می کنند؟

NAG برای ایجاد دامنه حرکتی بدون درد از موبیلیزیشن مکرر مفصل در محدوده بدون درد استفاده می شود. حرکت مکرر مفصل باعث کاهش سفتی می شود و بنابراین:

درد را کاهش می دهد

دامنه حرکتی بدون درد را افزایش می دهد

عملکرد را افزایش می دهد

SNAG ها گلایدهایی هستند که روی مفصل انجام می شوند در حالی که فرد حرکت را انجام می دهد. گلاید باعث می شود که حرکت بدون درد شود. از مزایای SNAG ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد در حرکات اندام ها

افزایش دامنه حرکتی اندام ها

افزایش عملکرد

 

چه کسانی از NAG سود می برند؟

NAG و SNAG برای مشکلاتی در سراسر ستون فقرات مانند موارد زیر مفید است:

سفتی مفصل

دامنه حرکتی کاهش یافته

درد ناشی از حرکت

SNAG همچنین برای مشکلات اندام که در نتیجه مشکلات ستون فقرات رخ می دهد نیز مفید است.

 

برای تعیین وقت ارزیابی با متخصصین فیزیوتراپ کلینیک توانگر نوین، با ما تماس بگیرید.

 

 

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد