لطفا صبر کنید ...وبلاگ

لیست کلاسیک

7 بهمن, 1400

NAG و SNAG چیست؟

NAG ها و SNAG ها تکنیک های موبیلیزیشن هستند و به عنوان بخشی از روش مولیگان مورد استفاده قرار می گیرند. NAG در ستون فقرات گردنی (گردن) و همچنین در ستون فقرات فوقانی قفسه سینه (قسمت فوقانی پشت) استفاده می شود. SNAG در سراسر ستون فقرات، قفسه سینه و مفصل ساکروایلیاک (مفصل استخوان خاجی با لگن) استفاده می شود. آنها همچنین برای درمان مشکلات اندام که در نتیجه مشکلات ستون فقرات رخ داده است، استفاده می شوند. SNAG ها گلایدهای موبیلیزیشن هستند و باید بدون درد انجام شوند. NAG ها مفاصل را در میانه دامنه حرکتی در حالی که SNAG ها مفاصل را تا پایان دامنه حرکتی خود موبیلایزمی کنند. SNAG ها نوعی MWM هستند.

NAG و SNAG چگونه کمک می کنند؟

NAG برای ایجاد دامنه حرکتی بدون درد از موبیلیزیشن مکرر مفصل در محدوده بدون درد استفاده می شود. حرکت مکرر مفصل باعث کاهش سفتی می شود و بنابراین:

درد را کاهش می دهد

دامنه حرکتی بدون درد را افزایش می دهد

عملکرد را افزایش می دهد

SNAG ها گلایدهایی هستند که روی مفصل انجام می شوند در حالی که فرد حرکت را انجام می دهد. گلاید باعث می شود که حرکت بدون درد شود. از مزایای SNAG ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد در حرکات اندام ها

افزایش دامنه حرکتی اندام ها

افزایش عملکرد

 

چه کسانی از NAG سود می برند؟

NAG و SNAG برای مشکلاتی در سراسر ستون فقرات مانند موارد زیر مفید است:

سفتی مفصل

دامنه حرکتی کاهش یافته

درد ناشی از حرکت

SNAG همچنین برای مشکلات اندام که در نتیجه مشکلات ستون فقرات رخ می دهد نیز مفید است.

 

برای تعیین وقت ارزیابی با متخصصین فیزیوتراپ کلینیک توانگر نوین، با ما تماس بگیرید.

 

 

 


24 دی, 1400

آزاد سازی میوفاشیال چیست؟

آزادسازی مایوفاشیال ترکیبی از کشش و ماساژ ملایم برای از بین بردن تنشن عضلانی و تجزیه بافت اسکار است. برای دستیابی به این هدف، فیزیوتراپیست از تکنیکهای کشش و پیچش متوسط ​​در ترکیب با کشش ملایم استفاده می کند. هر روش کششی و ماساژ می تواند چندین دقیقه طول بکشد و چندین بار انجام شود تا عضله کاملاً شل شود.

آزادسازی میوفاشیال چگونه کمک می کند؟

 

آزادسازی مایوفاشیال در ترکیب با کشش و ماساژ مفید واقع می شود. تکنیک های مورد استفاده و مدت زمان صرف شده باعث می شود عضله شل شود و همچنین به تجزیه بافت اسکار که از عضلات سفت یا آسیب دیده تشکیل می شود کمک می کند. همچنین با حفظ انعطاف پذیری و دامنه حرکتی می تواند از بروز آسیب جلوگیری کند.

ازاد سازی میوفاشیال

آزادسازی مایوفاشیال برای چه کسی مفید است؟

آزادسازی میوفاشیال می تواند در چندین شرایط مفید باشد از جمله:

آسیب عضلانی

گرفتگی عضله

کوتاهی های عضلانی

سندرم تونل کارپال

آرتروز

کشیدگی های عضلانی و رباط و تاندون ها

فیبرومیالژیا

اگر فکر می کنید ممکن است از ارزیابی یکی از متخصصین فیزیوتراپیست واجد شرایط ما، با دید بالقوه برای درمان های دستی مثل آزادسازی میوفاشیال بهره مند شوید یا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید. ما تلاش خواهیم کرد تا درخواست های شما را برآورده کنیم.

 


19 دی, 1400

تکنیک های انرژی عضلانی (MET) چیست؟

MET نوعی تکنیک درمانی دستی است که برای بیشتر کردن، تقویت و بهبود دامنه حرکتی عضلات استفاده می شود. فیزیوتراپیست شما برای انقباض عضله مورد نظر به شما مقاومت می دهد و شما به فیزیوتراپیست فشار وارد می کنید. این انقباض حدود 5 ثانیه نگه داشته می شود و فرایند چندین بار با استراحت کوتاه در این بین تکرار می شود.

چگونه MET کمک می کند؟

MET بر اصل مهار متقابل استوار است که این تئوری است که وقتی عضله منقبض می شود، عضله مقابلش در مفصل شل می شود. درواقعهمانطور که یک عضله منقبض می شود، عضله مقابل نیز کشیده می شود. MET به فرد اجازه می دهد تا عضله را منقبض کرده و به حداکثر توانایی خود برساند و مفصل را به دامنه کامل حرکت خود برساند. با تکرار این مورد، می توان انعطاف پذیری و قدرت عضلانی را به دست آورد

 

 

موبیلیزیشن
met

چه کسی از MET سود می برد؟

افراد سالم می توانند از MET برای حفظ انعطاف پذیری عضلات و جلوگیری از آسیب دیدن استفاده کنند. MET همچنین به عنوان درمان مشکلاتی مانند:

دردی که مانع حرکت گردن، شانه ها و پشت می شود

سیاتیک

اسکولیوز

کوتاهی های عضلانی

اختلاف طول پا

آسیب عضلانی

سفتی عضله

برای ارزیابی، با هدف داشتن درمان دستی یا برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً با ما تماس بگیرید

 


8 دی, 1400

روش مولیگان چیست؟

مفهوم مولیگان شامل چندین روش مختلف موبیلیزیشن برای درمان ستون فقرات است. این روش همچنین اندام های تحت تأثیر آسیب ستون فقرات را درمان می کند. تکنیک های حرکتی شامل گلایدهای طبیعیNAGs) )، گلایدهای طبیعی پایدار (SNAG ها) و موبیلیزیشن همراه با حرکت(MWM)  هستند. فیزیوتراپیست درمانی متناسب با فرد و درد آنها را انتخاب می کند.,

 

مفهوم مولیگان

استرچ و موبیلیزیشن بافت همبندی در ناحیه ستون فقرات پشتی

روش مولیگان چگونه کمک می کند؟

روش مولیگان از موبیلیزیشن ویژه ستون فقرات در حالی که در وضعیت تحمل وزن قرار دارد، استفاده می کند. هدف از این موبیلیزیشن ها افزایش دامنه حرکتی بدون دردِ ستون فقرات و اندام آسیب دیده است. موبیلیزیشن ها تا رسیدن به این نتیجه تکرار می شوند. مفهوم مولیگان دارای مزایای زیر است:

درد را کاهش می دهد

دامنه حرکتی بدون درد ستون فقرات و اندام را افزایش می دهد

عملکرد را افزایش می دهد

چه کسی از روش مولیگان سود می برد؟

روش مولیگان برای هر کسی که درد گردن یا کمر و یا درد اندام دارد مفید است:

سفتی مفصل در پشت یا گردن و همچنین بازوها یا پاها

کاهش دامنه حرکتی در پشت یا گردن و همچنین بازوها یا پاها

درد در پشت یا گردن و همچنین بازوها یا پاها

اگر این روش را دوست دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما داشته باشید، لطفاً با ما تماس بگیرید.


7 آبان, 1400

vموبیلیزشن همراه با حرکت(MWM) چیست؟

MWM ها تکنیک های موبیلیزیشن هستند و به عنوان بخشی از روش مولیگان استفاده می شوند. MWM برای حرکات محدود شده اندام استفاده می شود که می تواند به دلیل مشکلات ستون فقرات محدود شوند. با انجام حرکات علامتی توسط فرد، ستون فقرات متحرک می شود. SNAG ها نوعی MWM هستند.

MWM ها چگونه کمک می کنند؟

MWM ها گلایدهایی هستند که روی مفصل انجام می شوند در حالی که فرد حرکت علامتی را انجام می دهد. گلاید باعث می شود که حرکت بدون درد شود. از مزایای MWM می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد در حرکات اندام ها

افزایش عملکرد

افزایش دامنه حرکتی اندام ها

موبیلیزیشن

مولیزیشن مهره های کمر توسط فیزیوتراپیست متخصص

چه کسی از MWM سود می برد؟

MWM برای مشکلات اندام که ناشی از مشکلات ستون فقرات است مفید است:

دامنه حرکتی اندام کاهش می یابد

درد در هنگام حرکات اندام

برای ارزیابی بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 


30 مهر, 1400

روش مکنزی چیست؟

مکنزی تکنیکی است که برای درمان کمردرد استفاده می شود. فیزیوتراپیست از شما می خواهد که حرکات مکرری انجام دهید که نشان می دهد کدام حرکات درد شما را تولید می کنند. سپس فیزیوتراپیست شما می تواند استنباط کند که کدام یک از ساختارها باعث درد ستون فقرات شده و درمان مؤثر را اعمال می کند.

مفهوم مکنزی چگونه کمک می کند؟

درمان شامل یک برنامه ورزشی مبتنی بر حرکاتی است که درد را تسکین می دهد. این تمرینات به طور خاص برای افرادی تنظیم شده و برای متمرکز کردن درد و در نتیجه کاهش درد طراحی شده اند. روش مکنزی دارای مزایای زیر است:

درد را کاهش می دهد

عملکرد را بازیابی می کند

توصیه هایی برای حفظ وضعیت پس از کاهش درد

مشاوره در مورد وضعیت و پوسچر های بدنی برای جلوگیری از عود مجدد

مفهوم مکنزی

درمان با استفاده از روش مکنزی تحت نظارت فیزیوتراپیست مجرب

روش مکنزی برای چه کسانی مؤثر است؟

روش مکنزی برای هر کسی که دچار کمردرد مکانیکی است مفید است مانند:

سفتی مفصل

دامنه حرکتی کاهش یافته

 

به منظور هماهنگی ارزیابی با یکی از متخصصان فیزیوتراپیست واجد شرایط ما، تماس بگیرید.

 


14 مهر, 1400

ماساژ چیست؟

ماساژ یک روش درمانی دستی است که برای بهبود و کاهش تنشن عضلانی استفاده می شود. این روش درمانی اغلب همراه با درمان نقاط ماشه ای استفاده می شود. اشکال مختلف ماساژ وجود دارد اما نوع رایج ماساژ که در فیزیوتراپی استفاده می شود، ماساژ فریکشن عمقی است. این روش درمانی شامل اعمال فشار در اعماق عضله برای از بین بردن تنشن و بهبودی است.

ماساژ چگونه کمک می کند؟

ماساژ فریکشن عمقی برای از بین بردن تنشن در عضلات عمقی (پس از آسیب یا به علت فعالیت زیاد) به کار می رود. پس از آسیب دیدگی یا فشار زیاد، عضلات آسیب دیده و منقبض می شوند تا امکان ترمیم و محافظت از آسیب بیشتر فراهم شود. بافت اسکار همچنین به عنوان بخشی از روند بهبودی ایجاد می شود که انعطاف پذیری عضله را کاهش می دهد. ماساژ فریکشن عمقی باعث تجزیه بافت اسکار و افزایش حرکت عضله می شود. همچنین به شل شدن عضله کمک می کند که در واقع روند بهبودی را سرعت می بخشد. درد در حین ماساژ و تا چند روز پس از ماساژ احساس می شود. با این حال بهبودهایی را پس از این احساس می توان کرد.

ماساژ

ماساژ برای چه کسانی مفید است؟

برای درمان مشکلات متعددی می توان از ماساژ بهره برد از جمله:

آسیب های عضلانی

سفتی عضله

آرتروز

بافت اسکار

کوتاهی های عضلانی

اگر احساس می کنید ماساژ می تواند یک درمان مفید برای شما باشد، با کلینیک توانگر نوین تماس بگیرید.


29 مرداد, 1400

تخلیه لنفاوی دستی چیست؟

تخلیه لنفاوی دستی، تکنیکی برای ماساژ است که برای تحریک عروق لنفاوی و تشویق آنها به حذف مواد زائد از ناحیه آسیب یا درد استفاده می شود. سیستم لنفاوی یک سیستم گردش خون در اطراف بدن است که مواد زائد موجود در بافت را از بین می برد. از دستها برای حرکت ریتمیک مواد زائد زیر پوست به سمت غدد لنفاوی استفاده می شود.

تخلیه لنفاوی دستی چگونه کمک می کند؟

حذف مواد زائد، به ویژه از محل آسیب، بسیار مهم است. هرچه این اتفاق سریعتر بیفتد، روند بهبودی سریعتر شروع می شود. چندین مزیت می تواند داشته باشد:

درد را کاهش می دهد

باعث بهبودی می شود

تورم را کاهش می دهد

کیلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین

                                                    ماساژ دادن برای تخلیه مایعات اضافی به سمت گره های لنفاوی

چه کسانی از تخلیه لنفاوی دستی سود می برند؟

تخلیه لنفاوی دستی در چه شرایط موثر واقع می شود:

آسیب های عضلانی

روماتیسم مفصلی

ورم لنفاوی

ادم

سوختگی

زخم / اسکار

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید، ما سعی می کنیم به شما کمک کنیم. 

 


29 مرداد, 1400

منیپولیشن و موبیلیزیشن تکنیک های دستی هستند که برای اثر گذاری فیزیکی بر روی مفصل استفاده می شوند. اگر احساس درد یا سفتی مفصل دارید، ممکن است فیزیوتراپیست شما تصمیم بگیرد که منیپولیشن یا موبیلیزیشن بهترین روش درمانی است. طیف گسترده ای از تکنیک ها وجود دارد که می تواند برای حرکت دادن مفصل مورد استفاده قرار گیرد تا دامنه حرکت آن افزایش یابد.

منیپولیشن / موبیلیزیشن چگونه کمک می کند؟

منیپولیشن / موبیلیزیشن 

منیپولیشن و موبیلیزیشن مفصل را به حرکت در می آورد. فرد بایستی ریلکس باشد و این اجازه می دهد تا فیزیوتراپیست مفصل را در محدوده مورد نظر حرکت دهد. درمانگر باعث حرکتی از مفصل می شود که بیمار به دلیل درد نمی تواند انجامش دهد. منیپولیشن و موبیلیزیشن باعث حرکت مفصل می شود که می تواند:

سفتی را کاهش دهد

درد را کاهش دهد

دامنه حرکت را افزایش دهد 

منیپولیشن / موبیلیزیشن

فیزیوتراپیست های ما می توانند انواع تکنیک های درمان دستی از جمله موبیلیزیشن در مناطق ایجاد کننده ناراحتی را ارائه دهند.

منیپولیشن / موبیلیزیشن برای چه کسی سودمند است؟

منیپولیشن و موبیلیزیشن برای بسیاری از آسیب ها سودمند است مانند:

کمردرد

گردن درد

مشکلاتی که با کم شدن و کاهش دامنه حرکتی همراه هستند

سفتی مفصل

برای صحبت با یکی از فیزیوتراپیست های باتجربه ما برای کسب اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت قبلی،  با کلینیک توانگر نوین تماس بگیرید


12.jpg
23 تیر, 1400

درمان دستی

درمان با دست شامل تکنیک های مختلف درمانی است.. تکنیک مورد استفاده بستگی به نوع آسیب و میزان اثرگذاری آن روش درمانی برای آن آسیب دارد. تکنیک های دستی درمانی اغلب در کنار سایر روش های درمانی مانند الکتروتراپی یا یک  برنامه ورزشی استفاده می شود. انواع تکنیک های درمان دستی عبارتند از:

طب فشاری

مفهوم مایتلند

منیپولیشن / موبیلیزیشن

تخلیه لنفاوی دستی

ماساژ

مفهوم مکنزی

موبیلیزیشن همراه با حرکت

مفهوم مولیگان

تکنیک های انرژی عضلانی

آزادسازی میوفاشیال

NAGS & SNAGS

موبیلیزیشن بافت نرم

ترکشن

Trigger Point Therapy

برای معاینه توسط متخصصین فیزیوتراپی کلینیک توانگر نوین با ما تماس بگیرید.

 

 


کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد