لطفا صبر کنید ...

ورزش های پارکینسون

توجه: لطفاً قبل از شروع هر برنامه خاصی، هر برنامه تمرینی را با فیزیوتراپیست / متخصص مغز و اعصاب در میان بگذارید و به یک فیزیوتراپیست متخصص در بیماری پارکینسون مراجعه کنید.

 

پارکینسون

تمرینات دامنه (آمپلیتود)

نوع خاصی از فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون، آموزش LSVT BIG نام دارد. (LSVT درمان صوتی “لی سیلورمن” است. LSVT LOUD درمانی برای تقویت صدا است). این هدف برای کمک به بیماران مبتلا به پارکینسون است که آنچه را” دامنه حرکت” می نامیم افزایش می دهد. در LSVT BIG ، حرکات فیزیکی بیش از حد اغراق آمیز انجام می دهید، مانند پله های بلند و تاب دادن بیش از حد بازو. این راهی برای بازآموزی عضلات و کاهش سرعت هیپوکینزی (کندی حرکت) است.

 

پارکینسون

الگوهای (رسیپروکال) متقابل

حرکات متقابل، الگوهای کنار هم و چپ به راست است، مانند چرخاندن بازوها هنگام راه رفتن. بیماری پارکینسون ممکن است این الگوها را تحت تأثیر قرار دهد. درمانگر شما ممکن است به شما کمک کند الگوهای متقابل را با استفاده از recumbent bicycle (دوچرخه ثابت که در آن به حالت خوابیده قرار می گیرید) یا الپتیکال (که در آن از بازوها و پاها استفاده می کنید) تقویت کنید. خودتان به تنهایی پیاده روی را تمرین کنید (تاب خوردن بازوها فراموش نشود). کلاس های رقص و تای چی نیز مفید است.

 

 

پارکینسون

تمرینات تعادلی

بیماری پارکینسون می تواند بر این سیستم تعادل تأثیر بگذارد، و باعث می شود راه رفتن (نحوه راه رفتن) شما ناپایدار باشد، که به نوبه خود ممکن است باعث ترس شما از حضور در فضاهای عمومی یا شلوغ شود. آموزش راه رفتن (تمرین پیاده روی) می تواند کمک کند. تمریناتی که هدف آنها بهبود تعادل است باید توسط یک فیزیوتراپیست هدایت شود، وی می تواند به شما کمک کند تا مشکلات تعادلی خود را درک کرده و روش های جبران را به شما بیاموزد.

 

پارکینسون

کشش و انعطاف پذیری

سفتی عضلات خم کننده مفصل ران، عضله همسترینگ و ساق پا برای بیماران مبتلا به پارکینسون رایج است است. برای خنثی کردن این سفتی، بهتر است در فواصل مکرر در طول روز، تمرینات کششی انجام دهید. از یک درمانگر متخصص در پارکینسون بخواهید تا نحوه کار را به شما نشان دهد.

 

پارکینسون

تمرینات قدرتی

عضلات به طور طبیعی با افزایش سن ضعیف می شوند، بنابراین تمرینات قدرتی برای همه مهم است. اما تحقیقات نشان می دهد که ضعف عضلانی برای بیماران مبتلا به پارکینسون یک مشکل بزرگ است. بسته به اینکه در چه مرحله ای از بیماری هستید، یک درمانگر ممکن است شما را مجبور به انجام تمرینات مقاومتی با دمبل سبک یا ترابتند(نوعی لاستیک ضخیم) کند. او می گوید، کلاس های تمرین در استخر، با استفاده از مقاومت آب برای تقویت عضلات، نیز می تواند مناسب باشد.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین جایی است که می توانید تغییر را احساس کنید ما به شما کمک میکنیم تا احساس بهتری داشته باشید و خوب زندگی کنید. متخصصان کلینیک فیزیوتراپی توانگر نوین با ترکیب شوق و دانش برای بهبودی و بازگرداندن قدرت، تحرک و عملکرد شما تلاش کرده تا بازیابی سریعتر و نتایج ماندگار را برایتان به ارمغان آورند.

کلیه حقوق برای کلینیک توانگر نوین محفوظ می باشد